filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Понеділок, 21.05.2018, 04:55 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Радіо онлайн
Профіль
Понеділок
21.05.2018
04:55


Логін:
Пароль:
Нові торренти


Переглядів:[2499]
Рейтинг:[4.0]
Завантажень:[215]


Переглядів:[2591]
Рейтинг:[3.0]
Завантажень:[363]


Переглядів:[1818]
Рейтинг:[4.5]
Завантажень:[186]


Переглядів:[1782]
Рейтинг:[0.0]
Завантажень:[183]
Головна » Читати статтю » Студії

Найвизначніший документальний фільм світу зняли в Україні

Найстаріший та найавторитетніший кіножурнал Sight & Sound, оприлюднив результати голосування за найвизначніший документальний фільм всіх часів.

Отож, "... 101 член жюрі, яке складалось з більше ніж 200 критиків і 100 фільммейкерів з усього світу, назвали найкращим документальним фільмом усіх часів українську стрічку Дзиґи Вертова "Людина з кіноапаратом", що була знята ще в далекому 1929, вивівши її на першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу." - повідомляє Національний центр Олександра Довженка.

"Людина з кіноапаратом" для Дзиґи Вертова стала другою стрічкою. Створена вона на Одеській кінофабриці ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління) спільно з талановитим братом-оператором Михаїлом Кауфманом. Після виключення з Совкіно, Вертов одержав запрошення до України від керівництва  ВУФКУ, яке лояльніше ставилось до мистецьких експериментів, час яких у Росії вже минув. Ліберальна політика українського уряду наприкінці 1920-х на противагу догматичній політиці в Росії, спричинила справжній потік еміграції кіномитців в Україну: свої експерименти змогли тут втілити в життя Дзиґа Вертов, Михаїл Кауфман, Микола Шпиковський, Іван Перестіані, Микола Охлопков та Володимир Маяковський, останній створив для ВУФКУ три кіносценарії.

Неоднозначно сприйнятий критиками, й зовсім незрозумілий аудиторії, авторефлексивний експеримент Вертова невдовзі був викреслений з історії радянського кіно й забутий на довгі роки. "Людину з кіноапаратом" згадали лише в 1960-х роках після смерті режисера, коли кінематографісти французької "нової хвилі" перевідкрили його творчість.

Знятий в Одесі, Києві та Харкові фільм є методологічним посібником для кінодокументалістів і одночасно "фільмом про фільм", в якому ставляться питання про природу безпристрасної фіксації реальності.

"Людина з кіноапаратом"  стала взірцем унікального монтажного експерименту, про життя радянського мегаполіса, в якому ще рясно розлиті ознаки славетної політики українізації - написи, гасла, плакати тощо.


Це неймовірно, що німа стрічка 1929 року отримала таке визнання кінопрофесіоналів ХХІ століття, адже до неї номінували 1000 фільмів від зародження кінематографа до наших днів, кожен п'ятий з яких був знятий після 2000 року .

До речі, журнал Sight & Sound - найстаріший з існуючих кіножурналів у цілому світі. У Великобританії видання виходить ще з 1932 року. Починаючи з 1952 року кожних десять років журнал публікує рейтинги найвизначніших ігрових фільмів всіх часів за результатами опитувань сотень кінопрофесіоналів з усього світу.

Рейтинг Sight & Sound вважається найавторитетнішим в середовищі кінематографістів. В останньому рейтингу, що був опублікований 2012 року "Громадянин Кейн" Орсона Веллса, фільм-лідер рейтингу впродовж останніх 50 років, вперше був витіснений з першої позиції тріллером Адьфреда Гічкока "Запаморочення". В цьому ж рейтингу, в якому не розрізнювались ігрові та неігрові фільми, "Людина з кіноапаратом" посіла феноменальне 8 місце серед фільмів всіх часів, що й спонукало BFI запровадити окремий рейтинг для документальних фільмів.

Повний рейтинг голосування по 50 найвидатніших документальних стрічках всіх часів оприлюднять в вересневому номері журналу Sight & Sound, який вже повинен з'явитись  в продажі.

Схожі матеріали
Всього коментарів: 0
Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]