filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:40 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як обчислити площу циліндра.
Як обчислити площу циліндра.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 11:03 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Циліндр є просторовою фігурою і складається з двох рівних підстав, які являють собою круги і бічній поверхні, що сполучає лінії, що обмежують підстави. Щоб обчислити площу циліндра, знайдіть площі всіх його поверхонь і складіть їх.

Вам знадобиться
лінійка;
калькулятор;
поняття площі круга і довжини кола.

Інструкція

1 Визначте площу підстав циліндра. Для цього виміряйте за допомогою лінійки діаметр основи, потім поділіть його на 2. Це буде радіус основи циліндра. Обчисліть площу однієї підстави. Для цього Підійміть значення його радіуса в квадрат і помножте на постійну?, Sкр =?? R?, Де R - радіус циліндра, а?? 3,14.
2 Знайдіть загальну площу двох підстав, виходячи з визначення циліндра, яке говорить про те, що його заснування рівні між собою. Площа одного кола підстави помножте на 2, Sосн = 2? Sкр = 2??? R?.
3 Обчисліть площа бічної поверхні циліндра. Для цього знайдіть довжину кола, яка обмежує одна з підстав циліндра. Якщо радіус вже відомий, то обчисліть її, помноживши число 2 на? і радіус основи R, l = 2??? R, де l - довжина кола основи.
4 Виміряйте довжину твірної циліндра, яка дорівнює довжині відрізка, що з'єднує відповідні точки підстави або їх центри. У звичайному прямому циліндрі твірна L чисельно дорівнює його висоті H. Розрахуйте площу бічної поверхні циліндра, помноживши довжину його заснування на утворюючу Sбок = 2??? R? L.
5 Обчисліть площа поверхні циліндра, підсумувавши площа підстав і бічної поверхні. S = Sосн + Sбок. Підставивши формульні значення поверхонь, отримаєте S = 2??? R? +2??? R? L, винесіть загальні множники S = ??2??? R? (R + L). Це дозволить розрахувати поверхню циліндра за допомогою єдиної формули.
6 Наприклад , діаметр основи прямого циліндра складає 8 см, а його висота дорівнює 10 см. Визначте площу його бічної поверхні. Обчисліть радіус циліндра. Він дорівнює R = 8/2 = 4 см. Утворює прямого циліндра дорівнює його висоті, тобто L = 10 см. Для розрахунків використовуйте єдину формулу, це зручніше. Тоді S = 2??? R? (R + L), підставте відповідні числові значення S = 2? 3,14? 4? (4 +10) = 351,68 см?.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як обчислити площу циліндра.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: