filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Вівторок, 16.10.2018, 04:41 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Куди сходити в Брянську.
Куди сходити в Брянську.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 11:13 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Брянськ - один із стародавніх російських міст. Він стоїть на берегах Десни, на роздоріжжі шляхів з Росії в європейські країни. У роки Другої світової війни місто було центром партизанського руху, про що тепер нагадують численні пам'ятки. Тут народилися Федір Тютчев, Едуард Ціолковський, Олександр Чижевський.

У Брянську вельми багато пам'яток, які нагадують про події Великої Вітчизняної війни. Серед них Курган Безсмертя - монумент солдатам, які поклали своє життя в ім'я перемоги. Він є одним із символів міста. Це велична споруда у вигляді земляного насипу, яку вінчає п'ятикутна зірка. Курган знаходиться в мальовничому парку «Солов'ї».
В центрі міста стоїть пам'ятник брянським пілотам. Він являє собою постамент, на який встановлено легендарний реактивний винищувач МіГ-17. Після війни тут базувався полк винищувачів, льотчики якого брали участь у війні з Кореєю.

Обов'язково відвідайте історичне ядро ??міста - Покровську гору. У 12 сторіччі тут розташовувався Брянський кремль. Однак у 18 столітті він припинив своє існування. Зараз центральною спорудою Покровської гори є однойменний собор. Він вважається найдавнішим збереженим храмом міста. Неподалік знаходиться меморіальний комплекс, який був побудований на честь тисячоліття Брянська.

Варто відвідати і площа Партизан. Тут знаходиться пам'ятник військової та партизанської слави, біля підніжжя якого горить Вічний вогонь. Прямо за площею знаходиться краєзнавчий музей, експозиція якого розповість про історію брянської землі.

Парк-музей імені А. Толстого є одним з дивних парків не тільки Брянська, але і всієї Росії. На його невеликій площі зібрана унікальна колекція скульптур з дерева, також тут є кілька фонтанів, атракціони, кафе. Парк носить ім'я відомого письменника Олексія Толстого, який народився на Брянщині.

Інтерес для туристів представляє і особняк поблизу Покровської гори, в якому в середині 19 століття проживав заможний брянський купець Михайло Авраамів. Особняк має нетиповий для того часу вигляд. Він був побудований в дусі готичного зодчества, ніж та привертав увагу. Під час війни будинок купця сильно постраждав, у зв'язку з цим його частково перебудували. Зараз у ньому знаходиться резиденція брянського митрополита.

Недалеко від Авраамового дому, на пагорбі, стоїть Горне-Микільська церква. Вона була побудована в 18 столітті на місці дерев'яної церковки. Колись у ній розташовувався планетарій, зараз в її стінах знаходиться чоловічий монастир.

На в'їзді в Брянськ можна побачити єдиний в країні пам'ятник фронтовим шоферам. Його ідея і місце споруди не випадкові. Саме з цього місця пішов на війну автобатальон, який був сформований з водіїв Брянська. Пам'ятник був споруджений на гроші місцевих автомобільних підприємств. На протилежній стороні від монумента на постаментах стоять справжні фронтові машини того часу - ЗіС-5 і ГАЗ-АА. У місцевих автолюбителів існує чудова традиція - вони сигналять кожен раз, коли проїжджають повз монумента в пам'ять про тих водіях, які загинули на фронті.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Куди сходити в Брянську.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: