filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Субота, 20.10.2018, 09:38 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Куди ставити ікону.
Куди ставити ікону.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 11:14 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Домашній вівтар - місце для молитви і медитації. Протягом століть на Русі головним, великим, святим або ж червоним називали кут, в якому розташовували домашній іконостас. Божницю або ж кіот (кивот) вішали зі східного боку, так само як розміщений і вівтар у церкві, оскільки Схід у християнській традиції має особливе символічне значення.

Постарайтеся розмістити ікону в східному кутку кімнати або на східній стіні будівлі. Згідно Біблії саме на Сході запалилася Віфлеємська зірка і звідти прийде знамення про друге пришестя. Якщо це неможливо, просто виберіть місце, яке буде видно з порога кімнати. Навколо нього повинно бути достатньо простору, щоб під час спільної молитви віруючі (якщо їх декілька в будинку) не зачіпали один одного, не тіснилися перед образами. Уникайте розмішати ікону поруч із символами світського життя - картинами, плакатами, настінними прикрасами. Не припустимо сусідство ікон та побутової техніки, особливо телевізора і комп'ютера.
Краще всього поставити ікону на спеціально для неї підвішеною полиці, оскільки поряд з нею можуть знаходитися і інші предмети культу, таки як свічки, пляшка зі святою водою, миро, іноді поряд з іконою ставлять пальмові, березові або вербні гілки, квіти.
До того ж прийнято вішати не одну ікону, а відразу декілька - центральну з ликом Спасителя, по праву руку від неї іконку Богородиці з немовлям. У домашньому кіоті часто присутні вінчальні ікони, ікони зі Святими покровителями членів сім'ї, родова або будинкова ікона. Також варто враховувати, що перед іконкою або іконами повинна горіти лампадка, яка висвітлює лики святих. Вінчає домашній іконостас, по можливості, хрест.

Часто віруючі не обмежуються іконою або декількома тільки в одному приміщенні, а розміщують їх у кожній кімнаті. Окремо висять ікони прийнято прикрашати вишитими рушниками. Розташовують їх також в «червоному» кутку, так щоб вони були видні звідусіль в кімнаті. Можна поставити іконку на книжкову полицю, але тільки за умови, що на ній, та і у всьому книжковій шафі, зберігається релігійна література, а не світські книги - романи, підручники, довідники і т.д. Неприпустимо ставити ікони в так звані «гірки», нехай там навіть і зберігається парадний фарфор і дорогі статуетки.

Православні християни моляться до і після трапези, тому в їдальні або на кухні, якщо сім'я їсть там, також слід розмістити ікону Спасителя.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Куди ставити ікону.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: