filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:38 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як зробити двигун Стірлінга.
Як зробити двигун Стірлінга.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 11:30 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Двигун Стірлінга представляє собою теплову машину, винайдену ще на початку XIX століття. Це один з різновидів двигуна зовнішнього згорання, в якому рідке робоче тіло циркулює в замкнутому об'ємі, періодично нагріваючись і охолоджуючись. У наші дні незаслужено забутий двигун Стірлінга починає знаходити нове життя завдяки своїй екологічності, економічності та безшумній роботі.

Вам знадобиться
- латунна трубка;
- бляшаний аркуш;
- сталева спиця;
- дерев'яна підставка;
- вимірювальна металева лінійка;
- ножівка по металу;
- ножиці для різання металу;
- напилок або надфіль;
- кріпильні елементи;
- токарний верстат;
- паяльна станція;
- флюс для пайки;
- припій.

Інструкція

1 З листової жерсті зробіть топку і два циліндри, які будуть складати основу двигуна Стірлінга. Розміри заготовок визначте, виходячи з цілей, заради яких ви монтуєте установку. Для використання двигуна в якості демонстраційної моделі візьміть ширину розгортки основного циліндра, рівну 200-250 мм. Решта розміри підженете під вийшов діаметр.
2 В верхній частині циліндра, по якому буде пересуватися поршень, передбачте два виступи з отворами, які мають діаметр 4-5 мм. Ці «вушка» будуть виконувати функцію підшипників, на яких розміститься кривошипний механізм.
3 Виготовте камеру для робочого тіла двигуна, роль якого стане виконувати звичайна вода. До згорнутому в трубку циліндру припаяти два бляшаних гуртка відповідного діаметру. У кожному гуртку проробіть отвори, в які вставте латунні трубки довжиною 25-35 мм і діаметром 4-5 мм. Після збірки водяний камери перевірте її на герметичність; вода не повинна проникати через сполучні шви.
4 Для виготовлення витискувача візьміть дерев'яну заготовку, попередньо надавши їй циліндричну форму на токарному верстаті.
Досягніть, щоб діаметр витискувача був трохи менше діаметра робочого циліндра. Висота цієї деталі підбирається досвідченим шляхом після складання моделі, тому зробіть витискувач з деяким запасом по довжині.
5 З тонкої сталевої спиці виготовте шток циліндра. У центрі дерев'яного циліндра виконайте отвір за розміром штока і вставте в нього шток із зусиллям. У верхній частині штока передбачте отвір, в який буде вставлений шатунний механізм.
6 Візьміть обрізок мідного трубки діаметром 20-25 мм і довжиною 45 мм. Знизу припаяйте до циліндра жерстяної гурток потрібного діаметру. У бокових стінках циліндра просвердлите отвір, через який ця ємність буде повідомлятися з великим циліндром.
7 Поршень двигуна виточите на верстаті, підігнавши його розмір під внутрішній діаметр великого циліндра. До верхньої поверхні поршня шарнірним способом приєднаєте шток.
8 Проведіть остаточну збірку і наладку моделі двигуна. Поршень вставте у великий циліндр. З'єднайте за допомогою латунної трубки між собою обидва циліндра (великий і малий).
9 В верхній частині великого циліндра змонтуйте кривошипно-шатунний механізм. Ретельно пропо дно циліндра і помістіть цю частину двигуна на топку, прикріпивши пайкою. Всі основні частини двигуна надійно закріпіть на дерев'яній дощечці.

10
Заповніть циліндр водою. Під дно його через отвір в топці помістіть звичайну свічку або спиртівку. Запустіть двигун і перевірте його в роботі. При необхідності зробіть додаткове регулювання і підгонку складових частин установки.

Джерела

Журнал «Юний технік», «Модель двигуна Стірлінга», В. жменька, вересень 1984.
«Двигуни Стірлінга», Г. Уокер, 1985.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як зробити двигун Стірлінга.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: