filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Субота, 20.10.2018, 09:37 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти об'єм товарообігу.
Як знайти об'єм товарообігу.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 15:52 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Товарообіг - важливий економічний показник, що характеризує завершальний етап продуктивного циклу. Він полягає в продажу товарів, тобто в їх зверненні в грошову форму. Знайти об'єм товарообігу потрібно не тільки для підрахунку прибутку, але і для деталізації аналізу відповідності результатів розробленої стратегії.

Інструкція

1 Мета будь-якої торговельної фірми - витяг максимального прибутку від реалізації товару. Закони ринку спонукають виробників робити різні заходи для збільшення обсягу продажів, у тому числі проведення аналізу поточної ринкової ситуації, купівельного попиту, розробка нових виробничих планів, вивчення динаміки різних показників.
2 Найважливішим показником зростання або убування прибутку є обсяг товарообігу. Виходячи з назви, цей термін означає обмін реального товару або послуги на гроші. Товарообіг - це сукупна вартість усієї партії реалізованої продукції. Це грошовий результат її переходу з виробничої фази в споживчу для задоволення купівельних потреб.
3 Саме ці потреби вивчаються при прогнозуванні майбутньої стратегії. Підприємець повинен врахувати багато чинників для того, щоб збільшити обсяг товарообігу. Це перш за все попит, який залежить від сезону року, місця, моди, середнього рівня доходів відповідної категорії покупців і т.д.
4 Розрізняють роздрібний, дрібнооптовий і оптовий обсяг товарообігу відповідно до типу підприємства.
Ця величина підраховується за певний часовий період: день, місяць, квартал і рік. Формула розрахунку досить проста:
T =? Pi ? qi, де pi - ціни товарів, qi - їх кількість.

5
Структура товарообігу різна для кожного окремо взятого підприємства. Різновидів продукції може бути декілька, часом до сотні найменувань, тому для коректного розрахунку треба спочатку обчислити твори характеристик кожного з них, а потім підсумувати.
6Наприклад , компанія займається випуском канцелярських товарів: скріпок, паперу, ручок, олівців, лінійок і т.д. Тоді, щоб знайти об'єм товарообігу, потрібно виконати додавання за всіма видами продукції:
T = (p_скр ? q_скр + p_бум ? q_бум + ...).

7
Аналіз динаміки товарообігу полягає в порівнянні показників за два періоди: поточний і базовий. У цьому випадку слід визначити індекс обсягу товарообігу, який буває загальним і фізичним. Перший знаходиться із співвідношення між даними поточного і базового періоду і характеризує зміну вартості товарів:
Iо =? P1 ? q1/? P0 ? q0.

8
Індекс фізичного обсягу товарообігу показує, як на його динаміку впливає зростання або зниження кількості товарів. У цій формулі фігурують тільки ціни базового періоду:
Iф =? P0 ? q1/? P0 ? q0.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти об'єм товарообігу.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: