filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:38 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти синус кута в рівнобедреному трикутнику.
Як знайти синус кута в рівнобедреному трикутнику.
oleshkoДата: Субота, 30.03.2013, 21:25 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Інструкція

1 Якщо з вихідних даних відома величина хоча б одного кута (?) в рівнобедреному трикутнику, це дозволить знайти й два інших (? та?), а значить і синус будь-якого з них. Виходите з теореми про суму кутів, яка стверджує, що в трикутнику вона обов'язково повинна бути дорівнює 180 °. Якщо кут відомої величини лежить між бічними сторонами, величина кожного з двох інших дорівнює половині різниці між 180 ° і відомим кутом. Значить, ви можете використовувати в розрахунках таке тотожність: sin (?) = Sin (?) = Sin (180 ° -?)/2). Якщо ж відомий кут примикає до основи трикутника, це тотожність розпадеться на два рівності: sin (?) = Sin (?) І sin (?) = Sin (180 ° -2 *?).
2 Знаючи радіус ® кола, описаного навколо такого трикутника, і довжину кожної зі сторін (наприклад, а) можна не вдаючись до обчислення тригонометричних функцій розрахувати синус кута (?), лежачого навпроти цієї сторони.
Використовуйте для цього теорему синусів - з неї випливає, що потрібна вам величина дорівнює половині співвідношення між довжиною сторони і радіусом: sin (?) =? * R/a.
3 Відомі площа (S) і довжина бічної сторони (а) рівнобедреного трикутника дозволять розрахувати синус кута (?), лежачого навпроти підстави фігури. Для цього подвійте площа і поділіть результат на зведену в квадрат довжину бічної сторони: sin (?) = 2 * S/a?. Якщо крім довжини бічної сторони відома і довжина підстави (b), квадрат можна замінити твором довжин цих двох сторін: sin (?) = 2 * S/(a ??* b).
4 Якщо відомі довжини бічної сторони (а) і підстави (b) рівнобедреного трикутника, для обчислення синуса кута при основі (?) можна задіяти навіть теорему косинусів. З неї випливає, що косинус цього кута дорівнює половині відносини довжини підстави до довжини бічної сторони: cos (?) =? * B/a. Синус і косинус зв'язані таким рівністю: sin? (?) = 1-cos? (?). Тому для обчислення синуса витягніть квадратний корінь з різниці між одиницею і чвертю співвідношення квадратів довжин підстави і бічної сторони: sin (?) =? (1-cos2 (?) =? (1 -? * B?/А?).В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти синус кута в рівнобедреному трикутнику.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: