filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Субота, 20.10.2018, 09:38 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти силу тертя
Як знайти силу тертя
oleshkoДата: Вівторок, 02.04.2013, 17:51 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Тертя - процес взаємодії двох тіл, що викликає уповільнення руху при зміщенні одна відносно одної. Знайти силу тертя - значить визначити величину впливу, спрямовану убік, протилежну руху, унаслідок якої тіло втрачає енергію і, врешті-решт, зупиняється.

Інструкція

1 Сила тертя - векторна величина, яка залежить від багатьох факторів: тиск тіл один на одного, матеріали, з яких вони були виготовлені, швидкість руху . Площа поверхні при цьому значення не має, оскільки чим вона більша, тим більше взаємний тиск (сила реакції опори N), яка вже бере участь в знаходженні сили тертя.
2 Ці величини пропорційні один одному і зв'язані коефіцієнтом тертя?, який можна вважати постійною величиною, якщо велика точність розрахунків не потрібно. Отже, щоб знайти силу тертя, потрібно обчислити добуток:
Fтр =? ? N.

3
Наведена фізична формула відноситься до тертя, викликаному ковзанням. Воно може бути сухим і вологим, якщо між тілами присутня рідка прошарок. Силу тертя завжди слід брати до уваги при визначенні сукупності сил, що діють на тіло, при вирішенні завдань.
4 Тертя кочення виникає при обертанні одного тіла по поверхні іншого.
Воно присутнє на кордоні зіткнення тіл, яка постійно змінюється. Тим не менш, сила тертя постійно протидіє руху. Виходячи з цього, вона дорівнює співвідношенню твори коефіцієнта тертя кочення і притискає сили до радіусу обертового тіла:
Fтркач = f ? N/r.

5
Слід розрізняти коефіцієнта тертя ковзання і кочення. У першому випадку це величина, яка не має розмірності, у другому вона являє собою відстань між прямими лініями, що характеризують напрямок прижимающей сили і сили реакції опори. Отже, вона вимірюється в мм.
6 Коефіцієнт тертя кочення - це, як правило, відома величина для поширених матеріалів. Наприклад, для заліза по залізу він дорівнює 0,51 мм, для заліза по дереву - 5,6, дерева по дереву - 0,8-1,5 і т.д. Знайти його можна за формулою співвідношення моменту тертя до прижимающей силі.
7 Сила тертя спокою з'являється при мінімальних переміщеннях тіл або деформації. Ця сила завжди присутня при сухому ковзанні. Максимальне її значення дорівнює? ? N. Існує також внутрішнє тертя, всередині одного тіла між його шарами або частинами.

Зверніть увагу
Рівномірний рух тіла характеризується рівновагою між зовнішньою силою і силою тертя.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти силу тертя
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: