filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:40 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як відновити ковтальний рефлекс.
Як відновити ковтальний рефлекс.
oleshkoДата: Субота, 06.04.2013, 18:13 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Перенесений мозковий інсульт призводить до дуже важких наслідків, одним з яких є порушення ковтального рефлексу. Це порушення не лише надзвичайно ускладнює життя пацієнта, але й може викликати зневоднення його організму, пригнічення функцій дихальної системи, обміну речовин та інші негативні прояви. Тому абсолютно необхідно вжити всіх заходів до того, щоб ковтальний рефлекс відновився.

Інструкція

1 Для відновлення ковтального рефлексу потрібно чимало часу і допомога з боку лікарів різних спеціальностей, в тому числі логопеда, терапевта й дієтолога. Якщо порушення функції ковтального рефлексу не дуже сильне (хворий може самостійно, хоч і з труднощами, приймати їжу), необхідно призначити йому найбільш відповідну дієту. Вона повинна головним чином складатися з напіврідкою їжі, такої як супи-пюре, молочні каші, перетерті овочеві суміші і т.п. Лікарські препарати такий хворий може приймати у вигляді порошків, таблеток, але при цьому необхідно присутність когось із сторонніх осіб (для надання допомоги, якщо знадобиться).
2 Якщо ковтальний рефлекс порушений дуже сильно (аж до повного зникнення) і не відновлюється протягом декількох діб, необхідно вдатися до штучного харчування через зонд.
3 При першій можливості слід вдатися до спеціальної лікувальної гімнастики і дихальних вправ. Їх мета - всіляко стимулювати ті групи м'язів, які безпосередньо беруть участь в акті ковтання. Тривалість лікування залежить від ступеня порушення рефлексу і може складати від декількох днів до декількох місяців.
4 Лікарю -терапевта при підборі оптимальних ліків, слід виключити з їх переліку ті препарати, які прямо або побічно пригнічують функцію ковтання, замінивши їх подібними за дією аналогами.
5 Дуже багато чого залежить від рідних і близьких хворого. Після перенесеного інсульту пацієнт часто поводиться неадекватно: стає підвищено збудливим, навіть агресивним, проявляє егоїзм і т.п. Якщо ж у нього при цьому ще й порушений ковтальний рефлекс, це діє на нього додатково гнітюче і може в ще більшому ступені погіршити його поведінку. Людям, що знаходяться в одному будинку з хворим, треба проявити терпіння, не докоряти його, не звинувачувати в егоїзмі, оскільки це тільки відстрочить відновлення рефлексу.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як відновити ковтальний рефлекс.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: