filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:39 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Що таке розплідники саджанців.
Що таке розплідники саджанців.
oleshkoДата: Вівторок, 09.04.2013, 19:09 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Для створення парків, скверів, садів і т.п. застосовується розповсюджений і ефективний спосіб - посадка саджанців, а іноді й дорослих дерев. Такого роду посадковий матеріал вирощується на спеціально відведеній території - в розплідниках.

Розплідник - це господарство, яке займається вирощуванням крупномірів, саджанців, сіянців, порослі та відводків для посадки, створюються маточні плантації для живців, а крім цього, в них проводиться науково-дослідна робота.
Ще в давнину люди викопували дикі рослини і використовували їх для озеленення своїх будинків. Але пересаджена таким чином рослинність часто гинула. Як з'ясувалося пізніше, при пересадці страждає коренева система: всі дрібні корінці, що відповідають за харчування рослини, обриваються, і залишається один або кілька великих коренів, що виконують в основному механічну функцію. Можливо, саме тоді і з'явилися невеликі спеціально відведені земельні площі для вирощування саджанців, де шляхом багаторазового пересаджування формувалася здорова коренева система рослин. Дерева та багаторічні трави, узяті з розплідника, швидше пристосовувалися і рідше гинули. Набагато пізніше в розплідниках почали проводитися селекційні роботи і роботи по переселенню та адаптації рослин з інших регіонів.

Всі розплідники можна класифікувати:

За цільовим призначенням посадкового матеріалу. Вони бувають плодово-ягідні, декоративні, лісові. В плодово-ягідних розплідниках вирощують переважно саджанці культурних плодових дерев і ягідних чагарників. У декоративних ростять посадковий матеріал, який буде використовуватися для озеленення та садово-паркового будівництва.
Лісові розплідники призначені для сіянців лісових культур. З них саджанці направляються на залісення гірських схилів, створення полезахисних смуг і т.п., тому такі розплідники ще називають лісомеліоративними.

За тривалістю дії. Виділяють постійні і тимчасові (існують не більше п'яти років і в них ніякі агротехнічні заходи, наприклад, додаткове зрошення, сівозміни тощо, які потребують додаткових витрат, не виробляються).

За розміром займаної площі. До 3-х гектар земельних угідь - дрібні розплідники, до 20 гектар - середні і понад 20 гектар - великі. Серед останніх можна виділити базисні і теплично-розсадницьких комплекси (названі так тому, що посадковий матеріал вирощується як у відкритому грунті, так і в поліетиленових теплицях).

По організації території розплідника (кругові) і за характером використання технологічних процесів (подпологового). Кругові мають форму витягнутого кола, по краях якого продовжують рости природні насадження. Це дозволяє вирощувати саджанці в умовах близьких до середовища проживання. Подпологового розплідники організовуються з метою отримання саджанців рідкісних деревних порід, з яких утруднена збірка насіння. У цьому випадку робота зводитися до догляду за сходами, які з'явилися природним шляхом.

При бажанні ви зможете самостійно організувати свій власний розплідник, де будете вирощувати ті породи дерев, чагарників і багаторічників, які подобаються саме вам. Для цього лише потрібно наявність вільної земельної ділянки (навіть з невеликою площею), насіння рослин, і, звичайно, ваше бажання домогтися успіхів.

Джерела

Види розплідників


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Що таке розплідники саджанців.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: