filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:40 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Куди стріляти в лося.
Куди стріляти в лося.
oleshkoДата: Неділя, 14.04.2013, 20:07 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Лось вважається одним із самих великих представників сімейства Оленьово, його вага може досягати 800 кг і більше. Довгий час полювання на цю тварину була заборонена, і тому звір і донині часто не відчуває перед людиною сильного страху і може підпускати його на досить близькі відстані.

Вибір способу ураження цілі залежить від обстановки: як варто лось по відношенню до мисливця, яке відстань, яке зброю. Основним завданням є вбити звіра напевно, щоб не мучити тварину.
Смертельними ранами, здатними укласти звіра на місці, є, перш за все, поранення в головний і спинний мозок, отже, потрібно стріляти в спинні та шийні хребці і мозкову коробку черепа. Але, необхідно враховувати і те, що мозок лося дуже невеликий у порівнянні з величиною голови: в величезної черепній коробці старого самця він не буде займати і розміру двох куркулів. До того ж, череп складається з міцних кісток, найчастіше звертаються до мисливця похилими поверхнями, а звір, пересуваючись, не тримає голову нерухомо. Саме тому бити в голову потрібно на дуже близькій відстані.

У лося шийні хребці (через необхідність носити важкі роги) досить великі і забезпечені великими відростками; також, вони чутливі до поразки знаходяться на шиї нервових стовбурів і великих сонних артерій. Для стрільби лося на великих відстанях, цілячись у звіра стоїть поперек, врахуйте, що саме шия є найкращим місцем для пострілу, куля в неї кладе тварина на місці.

Швидка смерть, природно, прийде до лося, якщо ви потрапите йому в серце, яке розташоване у тварини в нижній частині грудей. Не торкаючись випадків, в яких мисливці змушені робити постріл в голову або хребет (так як це можуть дозволити собі лише дуже влучні стрілки), основною забійною зоною для лося визнається нижня половина грудей, приблизно двадцятьма сантиметрами вище ліктьового суглоба.

Якщо ж відбувається відхилення кулі на 15-20 см у кожну зі сторін, вона все одно вражає будь-яку частину легенів, що гарантує надійну видобуток звіра. Стрілянина «в викрадення» не рекомендується, але якщо виникає така необхідність, рекомендується стріляти не по задній частині крупа, де розташовуються великі м'язи стегна, а вище спини, цілячись у голову.

Стрілянина «на штик», коли лось йде на мисливця, не рекомендується. Тут більш правильно підпустити звіра на дистанцію впевненого пострілу, а потім, підняти рушницю. Лось, помітивши рух, попрямує у бік, щоб піти, і тим самим, підставить своє бік.

Полюючи на лося, необхідно пам'ятати, що тут не стоїть питання «життя і смерті», коли робити постріл потрібно завжди . Якщо ви сумніваєтеся в якості пострілу, краще не робити його, ніж калічити звіра і псувати охоту.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Куди стріляти в лося.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: