filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Субота, 20.10.2018, 09:36 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти час гальмування.
Як знайти час гальмування.
oleshkoДата: Середа, 24.04.2013, 21:35 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Час гальмування нерозривно пов'язане з таким поняттям, як «гальмовий шлях», тобто відстанню, долати транспортним засобом від моменту спрацьовування гальмівної системи до повної його зупинки.

Інструкція

1 Безпосередньо часом гальмування вважається час з моменту виявлення водієм перешкоди і натискання на гальмову педаль до повної зупинки транспортного засобу. Воно включає в себе час реакції водія, час початку дії гальмівної системи та час безпосереднього гальмування. Для його обчислення використовуйте формулу:
t = V02: a
де V0-початкова швидкість в м/сек і а - прискорення.

2
Час і протяжність гальмівного шляху залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є швидкість, стан шин, проїзної частини, маси транспортного засобу і погодних умов. Не менший вплив на процес гальмування надає ефективність гальмівної системи.
3Максимальна гальмівна сила залежить від навантаження на колеса і від їх зчеплення з дорогою. Більшому навантаженні відповідає велика гальмівна сила. Ознакою повністю блокованого колеса є так званий юз, коли в результаті різкого гальмування об поверхню сухою дороги треться якийсь один ділянку шини.
В результаті цього утворюються гумові кругляки, що прискорюють рух колеса, як підшипники. При такому гальмуванні лунає характерний писк, виникають труднощі з керуванням, і автомобіль починає йти убік.
4 Зчеплення безпосередньо залежить також від стану дороги та зношеності колеса. Так, у порівнянні з сухим асфальтом зчеплення на мокрому знижується в 2 рази, а під час ожеледиці - в 10 разів. Значне зменшення гальмівної сили призводить до збільшення гальмівного шляху і, відповідно, часу до зупинки. Як правило, одночасно з початком юза починається занос задніх коліс. Виправити дану ситуацію можна за допомогою рульового колеса. Для вирівнювання автомобіля відпустіть педаль гальма і виведіть машину на чисту ділянку траси або в крайньому випадку, в бік від неї. Єдино, що слід засвоїти - все це доведеться проробляти за секунди і навіть частки секунд.

Зверніть увагу
Грамотне гальмування представляє собою максимальне використання зчеплення коліс з дорогою, вміння в процесі їхати прямо, гальмувати за допомогою двигуна і перемикання передач, а також уміння зупинитися, незважаючи на відмову системи.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти час гальмування.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: