filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Субота, 20.10.2018, 09:36 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як виявити цукровий діабет.
Як виявити цукровий діабет.
oleshkoДата: П`ятниця, 24.05.2013, 14:41 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Цукровий діабет - це хронічне ендокринне захворювання, пов'язане з недостатнім виробленням інсуліну або зниженою його активністю. Цей гормон, що продукується В-клітинами підшлункової залози, транспортує глюкозу до тканин і потім виводить з організму продукти її метаболізму. Порушення ж даного процесу проявляється низкою симптомів, за якими і можна виявити діабет.

Інструкція

1 Цукровий діабет може певний час протікати безсимптомно або проявлятися швидким стомленням, підвищеним апетитом і спрагою. Ці явища характерні для багатьох хвороб і станів організму, тому часто не викликають жодних підозр. Але якщо вони стають постійними і крім них з'являються й інші підозрілі ознаки, варто негайно здати кров на цукор. Саме цей аналіз допомагає виявити цукровий діабет.
2 Виснажлива спрага є основною скаргою, з якою хворий звертається до лікаря. Постійна сухість у роті і непереборне бажання пити пов'язано з виведенням з організму великої кількості рідини, пересиханням клітин і загальним зневодненням. Однак почуття втамування спраги не приносить навіть великий об'єм води.
3 мочеізнуреніі є не менш значущим симптомом цукрового діабету. Саме з ним пов'язана і спрага. Через нестачу інсуліну і підвищення рівня глюкози в крові відбувається порушення водного обміну, в результаті якого тканини не можуть утримувати воду. Через це вона посилено виводиться нирками, причому в обсязі набагато більшому, ніж випита рідина.
4 Сверблячка шкіри, статевих органів, а також шкірні захворювання можуть з'явитися вже на початку захворювання. Їх часто приймають за інші хвороби. Однак обстеження деколи дає абсолютно несподіваний для пацієнта діагноз - цукровий діабет.
5 Підвищений апетит. Він більше характерний для діабету другого типу і пов'язаний з порушенням процесу перетворення вуглеводів в глюкозу, яка необхідна м'язам в якості енергії. Почуття голоду деколи настільки велике, що хворі їдять багато, часто і не тільки вдень, але і вночі. Причому з'їдена їжа приносить нетривалий відчуття ситості.
6 Втрата ваги або навпаки його збільшення. Через порушеного процесу засвоєння клітинами глюкози, не отримавши необхідного харчування, вони починають розщеплювати резервні жири і білки, що і призводить до зниження ваги. Надлишкова ж маса тіла пов'язана з порушенням жирового обміну, який нерідко розвивається як наслідок цукрового діабету.
7 Швидка стомлюваність. Оскільки енергетичним паливом для м'язів є глюкоза, порушення її транспортування викликає м'язову слабкість. З цієї ж причини страждає і головний мозок, що проявляється болем у голові.
8 Зіткнувшись з тим чи іншим симптомом, краще відразу звернутися до лікаря, щоб точно виявити діабет або виключити його. Більш того, ряд аналізів допоможе встановити тип діабету та ступінь ураження клітин підшлункової залози, що продукують інсулін.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як виявити цукровий діабет.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: