filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:38 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як поводитися в соборі.
Як поводитися в соборі.
oleshkoДата: П`ятниця, 28.06.2013, 18:34 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Для православного християнина, який приходить в собор, (головну церкву чи храм в місті) існує звід правил поведінки. Про те, як вести себе в храмі Божому, свідчить загальноприйнятий на території всіх християнських держав церковний етикет.

Інструкція

1 Перехрестіться і вклоніться перед входом в храм. Можна про себе прочитати коротку молитву: «вніду в дім Твій, поклонюся храму святому Твоєму в страсе Твоєму». Зайшовши всередину, на порозі триразово осінив себе хресним знаменням (трьома складеними пучкою пальцями, з чола на живіт і з правого плеча на ліве). При цьому про себе або тихо вголос скажіть: «Боже, милостивий будь мені, грішному».
2 Дотримуйтесь вимоги до зовнішнього вигляду парафіян: жінкам покладається заходити в собор, покривши волосся хусткою (можна надіти капюшон, шапку). Чоловікам, навпаки, потрібно зняти головний убір. Згідно багатовікової традиції, увійшовши в храм, чоловіки стають по праву сторону, а жінки - по ліву. Однак у наш час такі суворі правила діють далеко не скрізь.
3 Здійснюйте поклони після кожної молитви священика.
Перед початком богослужіння парафіянам покладається відважити по три поясних поклони, перед прочитанням Євангелія і після нього - по одному уклін. Приклоніть главу і перехрестився, коли батюшка осяє вас хрестом.
4 Чи не стаєте спиною до вівтаря, навіть коли залишаєте храм. Під час читання священиком Євангелія не пересувайтеся по храму, не передавайте і не ставте свічки. Постарайтеся прикластися до ікон до того, як почнеться служба. Поставити свічки теж краще заздалегідь. Якщо навколо багато народу, не намагайтеся дотягтися до вівтаря, краще пошепки попросіть попереду стоять прихожан поставити вашу свічку.
5 Підійшовши до ікони, двічі поклоніться до пояса, а потім прикласти губами до руки Діви Марії чи Ісуса Христа або до їх одіянню. Не цілуйте ікону або розп'яття, якщо у вас нафарбовані губи. Після поцілунків знову зробите поясний уклін. Пам'ятайте, що традиційно першими до ікони підходять чоловіки, після них - жінки.

Джерела

Повчання, як вести себе в храмі
Поведінка в храмі і вдома


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як поводитися в соборі.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: