filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Субота, 20.10.2018, 09:38 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти число електронів в атомі.
Як знайти число електронів в атомі.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 10:38 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Атом складається з ядра та оточуючих його електронів, які обертаються навколо нього по атомним орбиталям і утворюють електронні шари (енергетичні рівні). Кількість негативно заряджених часток на зовнішніх і внутрішніх рівнях визначає властивості елементів. Число електронів, що містяться в атомі, можна знайти, знаючи деякі ключові моменти.

Вам знадобиться
- папір;
- ручка;
- періодична система Менделєєва.

Інструкція

1 Щоб визначити кількість електронів, скористайтеся періодичною системою Д.І. Менделєєва. У цій таблиці елементи розташовані в певній послідовності, яка тісно пов'язана з їх атомним будовою. Знаючи, що позитивний заряд атома завжди дорівнює порядковому номеру елемента, ви легко знайдете кількість негативних частинок. Адже відомо - атом у цілому нейтральний, а значить, число електронів буде дорівнює числу протонів і номеру елемента в таблиці. Наприклад, порядковий номер алюмінію дорівнює 13. Отже, кількість електронів у нього буде 13, у натрію - 11, у заліза - 26 і т.д.
2 Якщо вам необхідно знайти кількість електронів на енергетичних рівнях, спочатку повторіть принцип Пауля і правило Хунда. Потім розподіліть негативні частинки за рівнями та підрівня за допомогою все тієї ж періодичної системи, а точніше її періодів і груп.
Так номер горизонтального ряду (періоду) вказує на кількість енергетичних шарів, а вертикального (групи) - на число електронів на зовнішньому рівні.
3 Чи не забувайте про те, що кількість зовнішніх електронів дорівнює номеру групи тільки у елементів, які знаходяться в головних підгрупах. У елементів побічних підгруп кількість негативно заряджених частинок на останньому енергетичному рівні не може бути більше двох. Наприклад, у скандію (Sc), що знаходиться в 4 періоді, в 3 групі, побічній підгрупі, їх 2. У той час як у Галія (Ga), який знаходиться в тому ж періоді і тій же групі, але в головній підгрупі, зовнішніх електронів 3.
4 При підрахунку електронів в атомі, врахуйте, що останні утворюють молекули. При цьому атоми можуть приймати, віддавати негативно заряджені частинки або утворювати загальну пару. Наприклад, у молекулі водню (H2) загальна пара електронів. Інший випадок: у молекулі фториду натрію (NaF) загальна сума електронів буде дорівнює 20. Але в ході хімічної реакції атом натрію віддає свій електрон і у нього залишається 10, а фтор бере - виходить теж 10.

Корисні поради
Пам'ятайте, що на зовнішньому енергетичному рівні може бути тільки 8 електронів. І це не залежить від положення елемента в таблиці Менделєєва.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як знайти число електронів в атомі.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: