filmline.in.ua
Наприклад: Координати "Скайфолл"
Неділя, 21.10.2018, 00:40 Реєстрація Карта сайту RSS стрічка
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як навчитися дуже швидко читати.
Як навчитися дуже швидко читати.
oleshkoДата: Четвер, 28.03.2013, 10:51 | Повідомлення # 1
Генералісимус
Група: Адміністратор
Повідомлень: 294
Репутація: 32767
Статус: Offline
Сучасна людина щодня стикається з величезними обсягами інформації. Щоб навчитися орієнтуватися в інформаційних потоках, необхідно вміти дуже швидко читати. Навчитися цьому може людина будь-якого віку.

Вам знадобиться
- тексти різного обсягу та різної складності;
- секундомір.

Інструкція

1 Оцініть швидкість свого читання. Візьміть невеликий шматок незнайомого тексту середньої складності. Засічіть час і прочитайте уривок про себе. Виключно висока швидкість читання російського тексту - близько 600 слів за хвилину. Якщо ви встигаєте прочитати за цей же час 400 з невеликим слів, можете вважати, що читаєте дуже швидко.
2 Прослідкуйте за тим, як саме ви читаєте. Промовляє ви про себе слова або охоплюєте відразу досить великий шматок тексту? Багато чого залежить від типу вашого сприйняття. Візуали зазвичай не промовляють про себе те, що читають, в той час як аудіали або люди з переважаючим руховим або мовним сприйняттям роблять це досить часто. Деякі навіть звикли ворушити губами, вони читають не про себе, а майже пошепки. З цією звичкою доведеться розлучитися. Майже у кожної людини в тій чи іншій мірі присутні різні типи сприйняття, і в даному випадку вам доведеться розвивати зорове.
3 Слідкуйте за тим, щоб губи у вас не ворушилися. Якщо немає можливість постійно себе контролювати, спробуйте тримати що-небудь в зубах - наприклад, чайну ложку. Можна притиснути до губ вказівний палець. Не турбуйтеся, що взамін звички, з якою ви вирішили боротися, у вас сформується нова. Як тільки ви помітите, що перестали вимовляти слова, перестаньте себе постійно контролювати - і звичка зникне сама собою.
4 Візьміть нескладний текст, надрукований великими літерами. Ведіть вказівний палець по рядку, намагаючись читати в тому ж темпі, в якому рухається ваша рука. Темп повинен бути трохи швидше звичайного. Якщо чогось не встигли, не зупиняйтеся і рухайте палець далі. На перших порах можна повертатися до тих слів, які ви не змогли зрозуміти з ходу.
5 Проконтролюйте , наскільки ви зрозуміли текст.
Спробуйте пригадати, про що в ньому йшлося. Для наступного аналогічного вправи виберіть інший уривок. Ця вправа не можна повторювати дуже часто, інакше ви привчитеся водити пальцем по рядках, а це нітрохи не краще, ніж промовляти слова.
6 Вибрати незнайоме вірш з не дуже довгими рядками. Спробуйте відразу вловити весь рядок. Охопіть поглядом її початок і кінець. Повторюйте вправу, підбираючи вірші зі все більш довгими рядками.
7 Уявіть собі, що через п'ятнадцять хвилин у вас дуже важливий іспит. Прочитати текст вдруге часу не буде, тому потрібно все зрозуміти відразу. Це допоможе вам сконцентруватися. Якщо при читанні уривка ви чогось не зрозуміли, переходьте до наступного уривку та намагайтеся читати його більш уважно.
8 Вам можуть дуже допомогти поїздки на міському транспорті. Сядьте біля вікна по ходу автобуса чи тролейбуса, читайте назви вулиць, кафе і магазинів. Вправлятися можна і під час піших прогулянок. Встигайте читати номери рухомих машин і написи на них.
9 Знайдіть газету, де текст надрукований в кілька колонок. Виріжте в аркуші одноколірної паперу отвір, ширина якого дорівнює ширині колонки, а довжина - трохи менше. Покладіть «трафарет» так, щоб в отворі виявився абзац або трохи більше. Спробуйте прочитати його відразу. Поступово пересувайте «віконце» по стовпцю і читайте інші уривки.

10
Засічіть за секундоміром, за скільки ви можете прочитати сторінку книги стандартного формату. Наступну сторінку цієї ж книги прочитайте за більш короткий проміжок часу. Для кожного нового уривка встановлюйте «норматив» трохи менше попереднього.

Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що швидкість читання потрібна не завжди і не всім. Деякі тексти вам доведеться читати повільно і дуже уважно, навіть якщо ви вже виробили дуже високу швидкість.

Корисні поради
Не чекайте, що ви відразу зможете запам'ятати текст. Це і не потрібно. Техніка швидкого читання заснована на розумінні прочитаного, а не на запам'ятовуванні його.


В мене все класно, а в вас?
 
Форум » Користувацький розділ » Як зробити... » Як навчитися дуже швидко читати.
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: